انواع مایکروویو

انواع مایکروویو

مایکروویو و انواع مایکروویو؛ یک وسیله معمولی آشپزخانه با امکانات عمده است، که به شما کمک می‌کند تا با استفاده و انتخاب درست مایکروویو راحتی آشپزی خود را چند برابر کند.

ولی شما باید ابتدا در مورد انواع مختلف مایکروویوها؛ فواید آنها و مواردی که هنگام انتخاب مایکروویو مناسب برای آشپزخانه شما و روش منحصر به فردی که ایجاد می کنید در نظر بگیرید، انتخاب کنید و در صورت لزوم آن را خریداری نمایید.

در این مقاله قصد داریم انواع مایکروویو را برای شما شرح دهیم، لطفا تا پایان با ما همراه باشید.

انواع مختلف مایکروویوها کدامند؟

به طور کلی پنج نوع مختلف مایکروویو؛ برای تکمیل آشپزخانه و سبک آشپزی شما وجود دارد. که به دسته‌های زیر تقسیم بندی می‌شود:

  • مایکروویو توکار
  • مایکروویو رومیزی
  • مایکروویو کشویی
  • مایکروویو کانوکشن
انواع مختلف مایکروویو
انواع مختلفی از مایکروویو در بازار وجود دارد که شما میتوانید با توجه به نیاز خود یکی از آنها را انتخاب کنید.

1. مایکروویو توکار

مایکروویو توکار؛ مستقیماً در فضای کابینت از قبل موجود نصب می‌شوند تا ظاهری سفارشی داشته باشند که یکپارچه با سبک آشپزخانه شما ادغام شود.

آنها را می‌توان در مکان‌های مختلفی در آشپزخانه نصب کرد، اما معمولاً برای انتقال آسان بین اجاق گاز و مایکروویو در بالای اجاق دیواری قرار می‌گیرند.

2. مایکروویو رومیزی

مایکروویو رومیزی؛ دسترسی سریع را درست در همان جایی که بیشتر کارها اتفاق می‌افتد، فراهم می‌کنند.

تنها چیزی که آنها نیاز دارند یک خروجی و یک سطح ثابت و مسطح است، بنابراین نصب به آسانی انجام می‌شود.

حتی اگر خانه‌تان را نقل مکان کنید، می‌توانید آنها را با خود ببرید. مایکروویوهای رومیزی را می‌توان در کابینت‌ها، مانند مایکروویو داخلی، با یک کیت تریم اضافی نصب کرد.

حتما مطالعه کنید:  راهنمای خرید هود

این مایکروویوهای همه کاره در اندازه های مختلف با طیف وسیعی از ویژگی‌ها عرضه می‌شوند.

نکات منفی مایکروویو رومیزی: برای هر نوع آشپزخانه؛ با هر فضایی مناسب نیست زیرا فضای پیشخوان را زیاد اشغال می‌کند. با این اوصاف، اگر گزینه دیگری ندارید، بهتر است آن را روی پیشخوان بگذارید تا اینکه اصلاً آن را نداشته باشید.

مزایا مایکروویو رومیزی: می‌توانید مایکروویوهای ارزان قیمت و در عین حال باکیفیت را پیدا کنید که روی پیشخوان قرار می‌گیرند. مزیت دیگر این نوع از مایکروویو این است که در صورت نیاز به تغییر مکان برای هر هدفی می‌توانید آن را در آشپزخانه جابجا کنید و با هیچ مدل داخلی نمی‌توانید این کار را انجام دهید.

نکته مهم: در صورت امکان، مایکروویو رومیزی خود را در مکانی قرار دهید که بتوانید از فضای پیشخوان زیاد استفاده کنید.

به عنوان مثال می‌توانید از فضای احتمالی خالی که بین اجاق گاز و یخچال قرار دارد استفاده کنید زیرا این فضا کاربرد خاصی را برای شما ممکن است نداشته باشد.

3. مایکروویو کشویی

مایکروویو کشویی؛ برای طرح‌های آشپزخانه اوپن ایده آل هستند. گزینه‌های نصب زیر پیشخوان و داخل دیوار فضای پیشخوان را برای مواد اولیه و آماده سازی غذا آزاد می‌کند و دسترسی بالای آن به شما امکان می‌دهد بدون درآوردن ظرف از مایکروویو، غذاها را چک یا هم بزنید.

اغلب در ارتفاع کمر قرار می‌گیرند، دسترسی به آنها آسان است و اگر نمی‌خواهید توجه بصری زیادی روی مایکروویو خود داشته باشید، گزینه هستند.

بهترین مایکروویو موجود در بازار
سعی کنید مایکروویو را با توجه به فضای آشپزخانه خود انتخاب نمایید.

4. مایکروویو کانوکشن

یک مایکروویو کانوکشن؛ از عناصر گرمایشی اجاق مانند و یک فن برای گردش گرما در اطراف حفره مایکروویو استفاده می‌کند. مایکروویو کانوکشن معمولاً به شما امکان می‌دهند مانند اجاق‌های همرفتی با اندازه کامل بپزید، کباب کنید و برشته کنید.

بهترین نوع مایکروویو

پیدا کردن مایکروویو مناسب برای آشپزخانه شما ممکن است به چیدمان موجود و فضای موجود شما بستگی داشته باشد.

انواع مختلفی از مایکروویو وجود دارد که می‌توانند با پخت و پز با هر اندازه و زیبایی ادغام شوند. در ادامه به سوالاتی که باید قبل از خرید مایکروویو از خود بپرسید اشاره می‌کنیم

حتما مطالعه کنید:  راهنمای خرید ساید بای ساید دست دوم

آیا آشپزخانه بزرگ دارید؟

مایکروویوهای رومیزی؛ فضای بیشتری را اشغال می‌کنند، بنابراین ممکن است انتخاب بهتری برای آشپزخانه‌های بزرگ باشد. مایکروویوهای کشویی؛ نیز گزینه خوبی برای آشپزخانه‌های بزرگ و اپن هستند زیرا به فضای زیر کانتر شما کشیده می‌شوند.

آیا شما یک آشپزخانه کوچک دارید؟

مایکروویوهای توکار باعث صرفه جویی در فضا می‌شوند زیرا می‌توان آنها را تقریباً روی هر دیواری در آشپزخانه قرار داد.

آنها معمولاً نزدیک‌تر به سطح سینه یا چشم قرار می‌گیرند، بنابراین درب به سمت یک منطقه شفاف و بدون شلوغی باز می‌شود.

البته فضای پیشخوان و فضای بیشتری را برای ساختن هم آزاد می‌کنند.

به خاطر داشته باشید که بسیاری از آشپزخانه‌ها برای مایکروویوهای توکار طراحی شده‌اند و ممکن است برای قرار دادن مایکروویو داخلی نیاز به تغییراتی در کابینت باشد.

مایکروویو رومیزی
از برخی از مایکروویوها را میتوانید به عنوان فر دوم استفاده کنید.

آیا می‌خواهید از مایکروویو خود به عنوان فر دوم استفاده کنید؟

بسیاری از جدیدترین ویژگی‌های مایکروویو شامل عناصر سنتی الهام گرفته از اجاق گاز مانند پخت و پز همرفت و عنصر جوجه‌های گوشتی است.

می‌توانید این ویژگی‌ها را در هر سبک مایکروویو پیدا کنید، اما گزینه‌های بیشتری در مایکروویو توکار خواهید داشت.

آیا زیبایی مایکروویو برای شما اهمیت زیادی دارد؟

مایکروویوهای توکار و زیر پیشخوان تمیزترین زیبایی را خواهند داشت و راحت‌تر با کابینت آشپزخانه شما ترکیب می‌شوند.

اندازه های مایکروویو

بسته به جایی که مایکروویو خود را قرار می‌دهید و نحوه استفاده از مایکروویو، اندازه بخش مهمی از تصمیم گیری را بازی می‌کند. ممکن است شما یک مایکروویو بزرگ بخواهید زیرا غذاهای بزرگ را در آن می‌پزید.

از طرف دیگر، ممکن است یک مایکروویو فشرده را ترجیح دهید تا کمترین فضای ممکن را اشغال کند.

و سپس ممکن است لازم باشد یک مایکروویو بخرید تا جای مایکروویو داخلی در آشپزخانه شما قرار گیرد و بنابراین ابعاد کلی بسیار مهم است.

نکات کلیدی هنگام انتخاب اندازه مایکروویو چیست؟

ابعاد کلی: اگر نیاز دارید مایکروویو خود را در یک نقطه خاص قرار دهید، باید اندازه را بر اساس اندازه کلی انتخاب کنید که فرمول آن: ارتفاع x عرض x عمق است.
ابعاد داخلی: اگر نیاز به اندازه‌های خاص ظرف یا شاید اندازه پیتزا دارید، می‌خواهید مایکروویو را بر اساس ابعاد داخلی (فضای پخت و پز) انتخاب کنید.

حتما مطالعه کنید:  نکات مهم خرید جاروبرقی

اگر ظروف‌های بلندتری را در مایکروویو خود قرار دهید، یکی دیگر از مواردی که در نظر گرفته می‌شود، ارتفاع داخلی است.
بر اساس متر مکعب: بسیاری از مایکروویوها اندازه خود را بر اساس متر مکعب دسته بندی می‌کنند که به ظرفیت منطقه پخت و پز داخلی اشاره دارد.
با قطر صفحه گردان: این یک اندازه بسیار رایج است زیرا قطر صفحه گردان نشان می‌دهد که چقدر می‌توانید یک بشقاب یا ظرف گرد را در مایکروویو قرار دهید.

برای مایکروویو خود چه واتی باید دریافت کنید؟

توان مایکروویو با وات اندازه گیری می‌شود و به میزان برق مصرفی آن برای کار اشاره دارد. توان مایکروویو بین 700 تا 1500+ است.

مایکروویوهای کوچک دارای توان 700 تا 800 وات هستند و از آنجا بالا می‌رود. هر چه وات بیشتر باشد، پخت سریعتر و یکنواخت‌تر است اما طبیعتا قیمت نیز بالا می‌رود.

کلام آخر انواع مایکروویو

در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع مایکروویو آشنا کنیم و مایکروویوهای موجود در بازار را برای شما شرح دهیم. ممکن است شما در منزل و یا محل کار خود مایکروویو قدیمی داشته باشید که تمایل به تعویض و یا خرید یک مایکروویو نو داشته باشید.

شما می‌توانید در صورت تمایل مایکروویو خود را به سمساری طنین بفروش برسانید. سمساری طنین بزرگترین خریدار مایکروویو در سراسر کشور است که با ارائه خدمت قیمت گذاری مناسب بر روی لوازم به شما کمک میکند تا بتوانید مایکروویو خود را در کمترین زمان ممکن به فروش برسانید.

برای استفاده از این خدمت می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و با بر روی لینک خریدار لوازم منزل کلیک کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالا بروید سمساری طنین