خرید لوازم منزل

10 نکته مهم برای خرید لوازم خانگی

اگر به دنبال خرید یک وسیله برای خانه خود هستید،  چند نکته وجود دارد که باید قبل از خرید در نظر بگیرید. رعایت این 10 نکته برای خرید لوازم خانگی در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه شما می‌شود. در این مقاله قصد داریم به این 10 نکته مهم اشاره کنیم، لطفا تا پایان با ما همراه باشید.

1. تحقیق خود را انجام دهید

تحقیق درباره محصولات به صورت آنلاین آسان است و به شما این فرصت را می‌دهد که ببینید کدام محصولات برای شما بهترین هستند. بررسی‌های آنلاین می‌تواند راهنمای خوبی برای تصمیم گیری شما باشد، اما بسیار مهم است که به نظرات مثبت و منفی محصول نگاه کنید.

هر نقدی در اینترنت از یک مشتری واقعی نیست، برخی از آنها توسط تیم‌های بازاریابی برای تبلیغ محصول خود نوشته شده است. برای اینکه شما در دام این نظرات نیفتید به شما پیشنهاد می‌کنیم چند سایت را مورد بررسی قرار دهید.

خرید لوازم خانگی
در هنگام خرید لوازم خانگی سعی کنید ابتدا بودجه را تعیین و سپس به دنبال برندهایی متناسب با هزینه خود بگردید.

2. محصولی را بیابید که برای سالهای آینده دوام داشته باشد

مراقب پیشنهادات ویژه باشید و سعی کنید تحقیق خود را به درستی انجام دهید، ممکن است به نظر برسد که خرید فوق العاده‌ای انجام می‌دهید، اما اگر محصول فقط 6 ماه گارانتی داشته باشد (و هیچ گزینه ای برای خرید تمدید شده نداشته باشد)، واقعاً ارزش خرید ندارد.

حتما مطالعه کنید:  مزایای خرید ماشین ظرفشویی دست دوم

ممکن است وسوسه انگیز باشد که ارزان‌ترین محصول موجود در بازار را پیدا کنید، اما به شما پیشنهاد می‌دهیم  کمی بیشتر برای محصولی خرج کنید که سال‌ها دوام بیاورد. همچنین به رتبه‌بندی انرژی محصول توجه کنید. هرچه رتبه بالاتر باشد، کارایی آن در  لوازم خانگی شما بیشتر خواهد بود.

3. گارانتی را بررسی کنید

هنگام خرید آنلاین یک دستگاه، بررسی کنید که چه ضمانتی همراه محصول است. بسیاری از لوازم خانگی دارای گارانتی یک ساله یا بیشتر هستند، بنابراین در صورت خرابی پس از خرید، می‌توانید به راحتی محصولات معیوب یا آسیب دیده را پس دهید.

اغلب، محصولات موجود برای فروش با ضمانت‌هایی برای پوشش خرابی در دوره گارانتی ارائه می‌شوند. این تضمین‌ها همچنین از شما در برابر محصولات معیوب یا معیوب محافظت می‌کند.

اگر دستگاهی خارج از دوره گارانتی خود (یا در طول آن) خراب شود، باید نوعی ضمانت وجود داشته باشد که بر اساس آن هزینه را جبران کند.

خرید لوازم خانگی
سعی کنید لوازم خانگی را تهیه کنید که یا در منزل ندارید و یا لوازم منزل شما دیگر کارایی لازم را ندارد.

4.فقط آنچه را که نیاز دارید و زمانی که به آن نیاز دارید دریافت کنید

به این فکر می‌کنید که آیا به عنوان مثال: آن فر یا دستگاه تصفیه هوا جدید را تهیه کنید یا خیر؟ سعی کنید این سوالات را از خود بپرسید: “آیا من آن را در خانه دارم؟” و “آیا هنوز کار می‌کند؟” اگر به هر دو سوال پاسخ مثبت دادید، به سوال جدیدی نیاز ندارید. این یک ترفند به اندازه کافی آسان است، و وقتی آن را به یک عادت تبدیل کنید، می‌تواند هزینه را برای شما ذخیره کند.

5. لوازم منزل بزرگتر همیشه بهتر نیست

وقتی صحبت از لوازم خانگی می‌شود، لوازم بزرگ‌تر همیشه به معنای بهتر نیست. فقط اندازه‌ای را انتخاب کنید که متناسب با منطقه خانه شما باشد که دستگاه در آن قرار می‌گیرد.

رعایت این مورد نه تنها به کاهش هزینه‌های انرژی کمک می‌کند، بلکه داشتن وسایل کوچک نیز می‌تواند خانه شما را تمیزتر و راحت‌تر نشان دهد.

10 نکته خرید لوازم منزل
در هنگام انتخاب لوازم منزل با توجه به ویژگی و نظرات دیگران سعی کنید به دنبال قیمت مناسب بگردید.

6. قیمت ها را در سایت های مختلف مقایسه کنید

درست مانند هر محصول دیگری، شما باید قیمت‌های آنلاین را برای لوازم خانگی مقایسه کنید. فقط اولین کالای ارزانی که می‌بینید را خریداری نکنید. در عوض، به وب‌سایت‌های مختلف نگاه کنید و قیمت‌های یک برند دستگاه را مقایسه کنید.

حتما مطالعه کنید:  راهنمای خرید بخارشوی دستی

اغلب اوقات، ممکن است خرید از یک فروشگاه نسبت به فروشگاه دیگر ارزان‌تر به نظر برسد. با این حال، اگر قیمت‌ها را در وب‌سایت‌های مختلف مقایسه کنید، می‌توانید دریابید که کدام سایت‌ها ارزان‌ترین محصولات را برای همه لوازم خانگی ارائه می‌دهند و کدام وب‌سایت‌ها بهترین قیمت‌ها را برای یک برند خاص ارائه می‌دهند.

7. اندازه گیری کنید

این یک حقیقت تلخ است که گاهی اوقات لوازم منزلی که خریداری کرده‌اید در خانه شما جا نمی‌شود. مطمئن شوید که فضایی که دستگاه در آن قرار می‌گیرد اندازه‌گیری کرده و آن را با اندازه دستگاه مقایسه کنید.

به همه ابعاد توجه کنید: عرض، ارتفاع و عمق. همچنین فراموش نکنید که مسیر منتهی به مکان را اندازه گیری کنید. این احساس بسیار بدی است که متوجه شوید یخچال جدید کاملاً در قسمت آشپزخانه قرار می‌گیرد، اما از در یا راهروی منتهی به آن عبور نمی‌کند! اگر شک دارید، از هر زاویه و فضای مهم خانه عکس و یا فیلم تهیه کنید و به محل خریدی که مد نظر دارید بیاورید.

خرید لوازم منزل
سعی کنید لوازم منزلی را تهیه کنید که از نظر ابعاد با آشپزخانه شما همخوانی داشته باشد.

8. درها را نادیده نگیرید

هنگام اندازه گیری وسایل، چرخش درها را در نظر بگیرید. این شامل درهای خود دستگاه برای یخچال، ماشین لباسشویی و خشک‌کن، و فر می‌شود.

همچنین شامل درهای داخل خانه شما می‌شود. آیا درب انبار با درب یخچال تداخل دارد؟ آیا درب لباسشویی به درب اتاق لباسشویی می‌زند؟ بسیاری از لوازم بزرگ دارای گزینه‌هایی برای سبک درب و حتی امکان تعویض درب از هر جهتی هستند که باز می‌شوند. به این جزئیات توجه کنید تا بعداً دچار مشکل نشوید.

9.داشتن برچسب صرفه جویی در انرژی را در نظر بگیرید

برخی از لوازم خانگی مانند یخچال، تهویه مطبوع و ماشین لباسشویی شما احتمالا دارای دکمه صرفه جویی در انرژی هستند. مطمئن شوید که آن را روشن کنید تا به شما کمک کند مصرف برق خود را کاهش دهید و قبض برق خود را کاهش دهید.

حتما مطالعه کنید:  نکات مهم در هنگام خرید یخچال

در نظر داشتن برچسب انرژی به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید در هزینه خود تا حد بسیار زیادی صرفه جویی کنید. پس دقت داشته باشید لوازم منزلی که خریداری می‌کنید حتما برچسب صرفه جویی انرژی را داشته باشد

EER مخفف عبارت Energy Efficiency Ratio است. این به توانایی واحدهای تهویه مطبوع برای دستیابی به خروجی خنک کننده مطلوب با کمترین میزان انرژی مربوط می‌شود. به بیان دقیق، هرچه EER بالاتر باشد، واحد کارآمدتر است.

10.اینورترها تا حد زیادی در هزینه های انرژی صرفه جویی می کنند

فناوری اینورتر در اجاق‌های مایکروویو، ماشین‌های لباسشویی، تهویه مطبوع و سایر لوازم خانگی به آنها اجازه می‌دهد تا با تنظیم موتورها و کمپرسورها کارآمدتر عمل کنند.

همچنین دارای ظرفیت تنظیم خودکار سرعت و سایر عملکردها با توجه به استفاده فعلی برای به حداکثر رساندن عملکرد دستگاه بدون به خطر انداختن خروجی و در نتیجه مصرف انرژی کمتر است. به این ترتیب، خرید لوازمی که از این فناوری بهره می‌برند، ایده خوبی است.

کلام آخر 10 نکته مهم برای خرید لوازم خانگی

خرید اینترنتی لوازم خانگی یک راه عالی برای صرفه جویی در زمان و هزینه و همچنین دریافت بهترین معاملات موجود است. اما، مهم است که عادت‌های خرید خوب را تمرین کنید، بنابراین می‌توانید از اینترنت نهایت استفاده را ببرید و تحقیقات خودتان را به خوبی تکمیل و لوازم مورد نظر را پیدا کنید.

قبل از خرید، بررسی‌های دقیق خود را انجام دهید.زیرا تحقیق قبل از خرید بسیار مهم است. از کدهای تخفیف استفاده کنید، اطلاعات تحویل و هزینه‌ها را بررسی کنید، نظرات را بخوانید و نرخ‌ها را مقایسه کنید تا مطمئن شوید که بهترین معامله ممکن را متناسب با پول خود و در شرایط عالی دریافت می‌کنید.

قبل از هر خریدی حتما تمام این نکات را بررسی کنید تا بتوانید با خیالی آسوده خرید کنید و خرید خود را بدون دردسر  انجام دهید. در این مقاله سعی کردیم شما را 10 نکته مهم برای خرید لوازم منزل آشنا کنیم.

در زمانی که قصد دارید لوازم منزل جدید را خریداری نمایید ممکن است بودجه خود را محدود در نظر داشته باشید. شما می‌توانید لوازمی که دیگر به آن نیازی ندارید را به فروش رسانده و هزینه دریافت شده از خریدار را بر روی بودجه خود بگذارید تا بتوانید لوازم به صرفه‌تر، بهتر و با ویژگی‌های بهتری را خریدار نمایید.

سمساری طنین با بیش از 40 سال تجربه آماده خرید لوازم منزل شما است. برای شروع می‌توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و یا بر روی لینک خریدار لوازم منزل کلیک کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالا بروید سمساری طنین