راهنمای خرید سرخ کن

راهنمای خرید سرخ کن

راهنمای خرید سرخ کن؛ به شما کمک می‌کند اگر عاشق ترد و طعم رضایت بخش غذاهای سرخ شده هستید، بتوانید از بین سرخ کن‌ها که دستگاه‌های فوق العاده ای برای سرخ کردن غذا در خانه هستند یک گزینه را براحتی انتخاب نمایید. انواع مختلفی از سرخ کن‌ها برای سرخ کردن در خانه وجود دارد. در این مقاله قصد داریم راهنمای خرید سرخ کن را در اختیار شما قرار داده تا بتوانید با توجه به نیاز خود یک گزینه را انتخاب نمایید. لطفا تا پایان با ما همراه باشید.

سرخ کن چیست؟

سرخ کن؛ یک وسیله آشپزخانه است که برای گرم کردن مقادیر زیادی روغن پخت و پز برای سرخ کردن مقادیر زیادی از مواد غذایی مانند: سیب زمینی سرخ کرده طراحی شده است.

نحوه استفاده از سرخ کن خود به مدل خاصی که دارید و همچنین نوع غذاهایی که درست می کنید بستگی دارد. روش اصلی که در بین انواع سرخ کن‌ها رایج است این است که روغن را تا دمای دلخواه گرم می‌کنند، سبد پر از غذای را در روغن داغ پایین می‌آورند و بعد از اینکه به رنگ قهوه ای طلایی رسید، سبد را بالا می‌آورد. پیشنهاد می‌شود قبل از سرو، روغن غذای خود را روی یک بشقاب که با دستمال کاغذی پوشانده شده است، بریزید تا چربی اضافی در بشقاب خود مشاهده نکنید.

انواع مختلف سرخ کن

انواع مختلف سرخ کن

در ادامه قصد داریم انواع مختلف سرخ کن را به شما معرفی کنیم:

سرخ کن‌ برقی

سرخ کن برقی؛ رایج‌ترین گزینه سرخ کن هستند. این سرخ کن‌ها عموماً از نظر اندازه کوچکتر هستند و برای سرخ کردن در داخل خانه مناسب هستند. علاوه بر این، آنها معمولاً مقرون به صرفه‌ترین گزینه هستند.

حتما مطالعه کنید:  5 نوع مختلف اتو

سرخ کن‌ پروپان

سرخ کن پروپان؛ جزو کلاسیک برای سرخ کردن سنتی هستند. از آنجایی که روغن سریع‌تر گرم می‌شود، سرخ‌کن‌های پروپان در مقایسه با سرخ‌کن‌های برقی گاز غذاهای تردتری تولید می‌کنند. نکته منفی سرخ کن‌های پروپان این است که باید با درجه خاصی از ایمنی و احتیاط استفاده شوند. آنها همچنین باید در فضای باز استفاده شوند.

سرخ کن هوا

سرخ کن هوا؛ از نظر فنی سرخ کن عمیق نیست، گزینه ای است که ارزش بررسی دارد. سرخ کن‌های هوا از فناوری بدون روغن با توزیع برابر حرارت استفاده می‌کنند. در حالی که آنها معمولاً طعم مشابه غذاهای سرخ شده را ایجاد نمی‌کنند، اما جایگزین سالم‌تری ارائه می‌دهند. این دسته از سرخ کن‌ها برای تمیز کردن بسیار راحت‌تر از سایر گزینه‌ها است.

سرخ کن با درب قفل شونده

سرخ کن  با درب قفل شونده؛ برای مصارف خانگی بسیار محبوب هستند، زیرا ایمن‌تر از سرخ کردن با تابه‌های سنتی هستند. از آنجایی که آنها درب دارند، لازم نیست نگران پاشیدن روغن داغ در اطراف آشپزخانه خود باشید.

این نوع سرخ کن‌ها معمولا فیلتری دارند که برای تمیز کردن دائمی یا قابل جدا شدن است. آنها همچنین دارای یک سبد هستند که می‌توان آن را بدون باز کردن درب آن پایین یا بلند کرد.

اکثر مدل‌ها با یک پنجره مشاهده طراحی شده اند تا بتوانید با خیال راحت ببینید چه اتفاقی می‌افتد. این سرخ کن‌ها همچنین دارای نشانگر هستند که نشان می‌دهد چه زمانی روغن به اندازه کافی داغ است تا بتوان از آن استفاده کرد.

سرخ کن بدون درب قفل شونده

سرخ کن بدون درب قفل شونده؛ مانند سرخ کن‌های دارای درب قفل شونده عمل می‌کنند، با این تفاوت که باز می‌مانند. آنها معمولا از فولاد ضد زنگ ساخته می‌شوند. طراحی ساده قطعات کمتری را برای تمیز کردن نسبت به نمونه‌های قابل قفل شدن درب خود ایجاد می‌کند.

حتما مطالعه کنید:  راهنمای خرید غذاساز

سرخ کن چرخشی

سرخ کن چرخشی؛ از نصف روغن به عنوان سرخ کن‌های معمولی استفاده می‌کنند. روغن کمتری مورد نیاز است زیرا سبد غذا در داخل سرخ کن به جای غوطه ور شدن کامل از طریق روغن داغ می‌چرخد. با روغن کمتری برای گرم شدن، سرخ کن سریع‌تر از مدل‌های دیگر به دمای پخت می‌رسد. این سرخ کن‌ها همچنین دارای درب قفل شونده، فیلتر و پنجره دید هستند.

سرخ کن برقی

سرخ کن چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد

در هنگام خرید سرخ کن با توجه به برندهای متنوعی که در بازار وجود دارد هر سرخ کن باید یک ویژگی‌های خاصی نیز داشته باشد در ادامه به این ویژگی‌ها اشاره خواهیم کرد:

قدرت سرخ کن

قدرت همه سرخ کن‌ها؛ معمولا بین 1800 تا 2200 وات است. قوی‌ترین مدل‌ها روغن را سریع‌تر گرم می‌کنند. همه آنها دارای ترموستات هستند که به شما نشان می‌دهد چه زمانی می‌توانید آشپزی را شروع کنید. برخی از آنها به صورت دیجیتالی کنترل می‌شوند، اما آن مدل‌ها گران‌تر هستند.

همه سرخ کن‌ها نوعی فیلتر دارند که می‌تواند دائمی باشد، قابل شستشو باشد یا باید آن را تعویض کنید. اکثر سرخ کن‌ها نوعی خروجی برای تخلیه روغن مصرف شده دارند، اما قبل از خرید این مدل اطمینان حاصل کنید که استفاده از این ویژگی آسان است.
شایان ذکر است که سرخ کن‌های برقی نسبت به سرخ کن پروپان برای گرم شدن زمان بیشتری نیاز دارند.

اطلاعیه تعویض روغن

اگر قصد استفاده مجدد از روغن را دارید، به این ویژگی راحت نیاز دارید که در صورت مصرف بیش از حد روغن به شما اطلاع می‌دهد.

ظرفیت سرخ کن

هنگام انتخاب یک سرخ کن، مهم است که در نظر بگیرید چه چیزی را سرخ می کنید. اگر قصد دارید میان‌وعده‌هایی برای خانواده درست کنید، مانند یک دسته سیب زمینی سرخ‌کرده، یک سرخ‌کن می‌تواند مناسب باشد. اگر قصد میزبانی مهمانی ها و سرو ماهی سرخ شده یا مرغ کامل را دارید، به یک مدل بزرگ نیاز خواهید داشت.

سرخ کن هوا

سبد و لوازم جانبی سرخ کن

سرخ کن‌ها از همه گونه‌ها دارای لوازم جانبی سبد هستند که به شما امکان می‌دهد چندین غذا را به طور همزمان سرخ کنید 

حتما مطالعه کنید:  مزایا و معایب خرید یخچال دست دوم

ایمنی سرخ کن

وقتی صحبت از استفاده سرخ کن‌ می‌شود، ایمنی بسیار مهم است. سرخ کن‌های برقی به طور کلی ایمن‌تر از سایر گزینه‌ها هستند، اما روغن به راحتی می‌جوشد و می‌سوزد. با این حال، سرخ کن‌های برقی دارای ویژگی‌های ایمنی اضافی نیز هستند، مانند: خاموش شدن خودکار در صورت رسیدن روغن به دمای ناایمن. یکی دیگر از ویژگی‌های ایمنی که باید در نظر گرفت، یک سیم جداشدنی است.

کنترل‌ها و گزینه‌های پیشرفته سرخ کن

برخی از سرخ کن‌ها دارای کنترل و گزینه‌های پیشرفته‌ای هستند که در ادامه بررسی خواهیم کرد:

  • کنترل‌های قابل برنامه‌ریزی: با سیستم‌عامل‌های پیشرفته، برخی سرخ‌کن‌ها می‌توانند زمانی که زمان پخت از پیش تعیین‌شده منقضی می‌شود، اعلان ارسال کنند.
  • سیستم فیلتراسیون روغن: با استفاده از سیستم فیلتراسیونی که کیفیت روغن را برای مدت طولانی‌تری حفظ می‌کند، در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کند و زمان تمیز کردن را کاهش می‌دهد و در نتیجه عمر مفید روغن را افزایش می‌دهد.
  • مدل‌های کم مصرف: برخی از مدل‌های کم‌مصرف دارای یک سیستم دمنده هستند که توسط یک موتور الکتریکی مقرون‌به‌صرفه کار می‌کند، که گرمای حاصل از احتراق را از طریق واحد فشار می‌دهد یا می‌کشد.

سرخ کن چیست

تعمیر و نگهداری سرخ کن

سرخ‌کن‌؛ معمولاً به‌صورت روزانه استفاده زیادی می‌کنند که مستلزم بازرسی، تمیز کردن و نگهداری مکرر است. یک سرخ کن خوب و با دوام می‌تواند بین 7 تا 10 سال دوام بیاورد، اما شما می‌توانید عمر مفید هر نوع سرخ کن را با متعهد ماندن به نگهداری آن به حداکثر برسانید. به طور مرتب قسمت‌های زیر سرخ کن خود را بررسی کنید تا مشکلات احتمالی را بررسی کنید و چگونه می‌توانید از تأثیر برخی از آنها بر تجهیزات خود جلوگیری کنید.

کلام آخر راهنمای خرید سرخ کن

در این مقاله سعی کردیم راهنمای خرید سرخ کن را بیان کنیم و ویژگی‌هایی که یک سرخ کن باید داشته باشد را مورد بررسی قرار دهیم. ممکن است شما در منزل خود سرخ کن قدیمی داشته باشید و تمایل داشته باشید آن را به فروش رسانده و اقدام به خرید سرخ کن جدیدتر با قابلیت‌های بیشتری کنید.

سمساری طنین بزرگ‌ترین خریدار سرخ کن در سراسر کشور خدمات ویژه‌ای به شهروندان گرامی می‌دهد و خدمات قیمت گذاری رایگان را جهت تعیین قیمت بروز و منصفانه سرخ کن را ارائه می‌دهد.

در صورت تمایل می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و راهنمایی لازم را دریافت کنید و یا با کلیک بر روی خریدار لوازم منزل تمامی خدمات ما را مشاهده و در صورت تمایل از آنها استفاده نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالا بروید سمساری طنین