نکات مهم در هنگام خرید لوازم دست دوم

نکات مهم در هنگام خرید لوازم دست دوم

لوازم خانگی به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل شده‌اند. ما نمی‌توانستیم بدون آنها زندگی کنیم، اما بیشتر اوقات نکات مهم در هنگام خرید لوازم دست دوم  آنها نادیده گرفته می‌شوند و بدیهی تلقی می‌شوند. آنها به تازگی بخشی از بافت روزمره زندگی ما شده اند زیرا به ما کمک می‌کنند تا کارهای روزانه خود را انجام دهیم. آنها چیزهایی هستند که غذای ما را خنک نگه می‌دارند، لباس‌های ما را می‌شویند و خشک می‌کنند یا غذای ما را می‌پزند. آنها چیزهایی هستند که کارهای روزانه را قابل تحمل‌تر و ساده‌تر می کنند. در این مقاله قصد داریم شما را با نکات مهم در هنگام خرید لوازم دست دوم آشنا کنیم لطفا تا پایان با ما همراه باشید.

لوازم خانگی آشپزخانه دست دوم

امروزه در لوازم خانگی، انتخاب بسیار بیشتری نسبت به قبل وجود دارد و این می‌تواند جستجوی لوازم مورد استفاده را در ابتدا کمی گیج‌کننده کند.

با این حال، اساساً، جستجوی هر دستگاه استفاده شده یک فرآیند بسیار ساده است. ابتدا باید مشخص کنید که چه کارکردها و ویژگی هایی در یک دستگاه کاملا ضروری هستند.

چیزهایی که باید داشته باشی در مرحله بعد، شما باید گزینه‌های مختلف را ارزیابی کنید و سپس ارزیابی کنید که کدام دستگاه بهترین مناسب است و نیازها، ترجیحات، سبک و سبک زندگی خاص شما را برآورده می‌کند.

این راهنمای خرید شما را با تمام نکات مهمی که باید در مورد لوازم خانگی و تفاوت‌های کلیدی بین انواع و سبک‌های مختلف در نظر داشته باشید، آشنا می‌کند تا جستجو و انتخاب نهایی شما تا حد امکان آگاهانه باشد.

خرید لوازم دست دوم
در هنگام خرید لوازم دست دوم سعی کنید نیازهای خود را لیست کنید تا بتوانید بهترین خرید را انجام دهید.

یخچال و فریزر دست دوم

یخچال اغلب بخش اصلی آشپزخانه ما است. مطمئناً این وسیله‌ای است که وقتی در طول روز آن را باز و بسته می‌کنیم، بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هنگام خرید یخچال های دست دوم باید به طراحی و چیدمان آشپزخانه خود توجه کنید. این برای شروع، نوع اندازه ای را که می‌توانید انتخاب کنید، تعیین می‌کند.

این تصمیم باید با فکر در مورد نیازهای شما ترکیب شود: تعداد افراد خانواده، عادات خرید و نیازهای ذخیره سازی شما به ترتیب اولویت شما را برای خرید یخچال مشخص می‌کند.

ویژگی های یخچال فریزر دست دوم

 • پس از انتخاب اندازه مناسب یخچال فریزر، باید سازماندهی واحد را در نظر بگیرید.
 • قفسه‌ها و محفظه‌های قابل تنظیم برای سازماندهی محتویات یخچال مفید هستند همچنین بررسی کنید که چیدمان برای نیازهای شما مناسب است و انعطاف کافی برای شما ارائه می‌دهد.
 • دیسپنسرهای داخلی: برخی از مدل‌ها دارای ویژگی‌هایی مانند دستگاه پخش یخ و آب هستند. این بدان معناست که آب فیلتر شده و یا تکه های یخ یا یخ خرد شده را می‌توان به راحتی جمع کرد، حتی بدون باز کردن درب یخچال شما دسترسی به یخ دارید.
 • نمایشگر و دیجیتال: مدل‌های گران‌قیمت دارای کنترل‌های لمسی و نمایشگر هستند که هشدارهایی را در مورد دما یا باز بودن درها ارائه می‌کنند. برخی حتی دارای صفحه نمایش تلویزیون در پنل جلویی هستند.
 • رنگ: اگرچه به طور سنتی به عنوان “کالاهای سفید” در نظر گرفته می‌شود، این روزها یخچال‌ها و فریزرها لزوما همیشه سفید نیستند. استیل ضد زنگ یا استیل برس خورده و مشکی از دیگر رنگ‌های پرطرفدار موجود هستند.
حتما مطالعه کنید:  راهنمای خرید لوازم صوتی و تصویری دست دوم

اجاق گاز و فر دست دوم

در مرحله بعد، به یکی دیگر از لوازم خانگی حیاتی، اجاق‌ها و اجاق‌ها می‌پردازیم. باز هم، تنوع زیادی از اجاق‌ها و اجاق‌ها در بازار وجود دارد.

مطمئناً یکی را پیدا خواهید کرد که با نیازها و نیازهای خاص شما سازگار باشد. به نظر ما، فضای موجود در آشپزخانه ممکن است به این معنی باشد که یکی از انواع بزرگتر اجاق گاز ممکن است انتخاب عملی نباشد.

نکات مهم خرید لوازم دست دوم
سعی کنید در هنگام خرید لوازم دست دوم فضایی که برای لوازم بزرگ در نظر دارید را اندازه گیری کنید.

اجاق های پخت و پز

اجاق‌های پخت و پز از نظر بسیاری به عنوان دستگاه نهایی پخت و پز شناخته می‌شوند. مدل‌های عریض که می‌توانند شامل 2 فر و محفظه گرم کننده و حداکثر 8 اجاق گاز در بالای اجاق گاز باشند، تطبیق پذیری بیشتری را ارائه می‌دهند.

اگرچه، یک وسیله سنتی کلاسیک، این روزها می‌توانید اجاق‌های پختی بخرید که به سبک‌های فوق مدرن نیز عرضه می‌شوند و طرح‌هایی که حتی مدرن‌ترین طرح‌های آشپزخانه را تکمیل می‌کنند.

همچنین، اکنون بسیاری از تولیدکنندگان اجاق‌های اجاق گاز با اندازه کوچک‌تر تولید می‌کنند و برخی از آنها حتی به اندازه یک اجاق معمولی هستند. اینها طعم تجربه پخت و پز را برای کسانی که فضای محدودی دارند، می دهد.

اندازه و ویژگی های فر دست دوم

 • اجاق‌ها معمولاً 2 اجاق گاز و فضاهایی طراحی شده برای گرم کردن غذا در داخل واحد ارائه می‌دهند.
 • برخی از آنها حاوی گریل در بالای فر هستند.
 • اجاق های فن دار زمان پخت را کاهش می دهند زیرا گرما با استفاده از فرآیند بادکش در سراسر فر به گردش در می آید.
 • اجاق‌های برقی نسبت به گاز دارای ویژگی‌های قابل برنامه ریزی و ویژگی‌های تایمر بیشتری هستند.
 • در حال حاضر بسیاری از اجاق‌ها دارای سیستم‌های خود تمیز شونده هستند.
 • آسترهای کاتالیزوری (اغلب کناره‌های این اجاق‌ها ظاهری کمی خالدار دارند) به جمع آوری چربی و باقی مانده چربی کمک می‌کند و تمیز کردن را بسیار آسان‌تر می‌کند.

اجاق گاز و هود دست دوم

 • در اصل اجاق گاز واحدی است که اجاق گاز و فر را در یک واحد فراهم می‌کند. فر شامل اجاق گاز نیست.
 • این بدان معنی است که اجاق‌های داخلی و فرهای توکار را می‌توان به راحتی در کابینت‌های آشپزخانه ادغام کرد و واقعاً ظاهر کلی فضا را تکمیل می‌کند.
 • اجاق‌ها را می توان به طور جداگانه خریداری کرد و به ویژه به عنوان فضای پخت و پز در آشپزخانه‌های بزرگتر با روکش‌های جزیره ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • هودهای تهویه اغلب همراه با واحدهای پخت و پز قرار می‌گیرند و راهی عالی برای جذب گرمای ایجاد شده در هنگام پخت و پز و همچنین بوی آشپزی هستند..
حتما مطالعه کنید:  راهنمای خرید ساید بای ساید دست دوم

اجاق گازی یا برقی دست دوم

نوع سوختی که برای اجاق گاز یا اجاق گاز انتخاب می‌کنید. هر دو مزایا و معایبی دارند. اکثر مردم اجاق گاز از نوع گازی را ترجیح می‌دهند زیرا توزیع یکنواخت گرما که به راحتی قابل کنترل است.

اجاق برقی از نظر توزیع حرارت و قابلیت اطمینان و دقت دمای حرارت بهتر هستند. به همین دلایل است که اجاق گازهای دوگانه سوز بسیار محبوب هستند.

اجاق گاز برقی یا گازی دست دوم

 • به طور کلی، اجاق گازها کنترل حرارت دقیق‌تری را نسبت به همتایان برقی خود ارائه می‌دهند.
 • اجاق‌های گازی گرمای فوری را فراهم می‌کنند و گرما را می‌توان فوراً قطع کرد.
 • اگرچه تمیز کردن آن کمی دشوارتر و مشکل‌تر از اجاق‌های برقی است، اما اکنون بسیاری از دستگاه‌ها با مشعل‌های سرامیکی مهر و موم شده و قطعات قابل جابجایی عرضه می‌شوند که تمیز کردن را به یک کار سخت‌تر تبدیل می‌کند.
 • اجاق‌های برقی اجاق‌های برقی معمولاً نسبت به گاز پایین‌تر در نظر گرفته می‌شوند، اما مشعل‌های برقی مدرن با کنترل‌های مختلف برقی و دیجیتالی که استفاده را ساده‌تر و راحت‌تر کنترل می‌کنند، پیشرفت‌های زیادی در فناوری داشته‌اند.

ماشین ظرفشویی دست دوم

اکثر افرادی که فضایی برای ماشین ظرفشویی دارند، اکنون یک ماشین ظرفشویی در آشپزخانه خود دارند. مزایای داشتن وسیله‌ای که می‌تواند کار سخت شستشو را از دست ما بردارد. ماشین‌های ظرفشویی می‌توانند شستشو، تمیز و خشک شوند و کم مصرف‌ترین مدل‌ها نسبت به شستشوی معمولی آب کمتری در این فرآیند مصرف می‌کنند. هنگام انتخاب ماشین ظرفشویی دست دوم، مهم است که بررسی کنید مدل دارای تنظیماتی است که برای نوع ظروفی که قصد دارید در آن قرار دهید، مناسب است.

یکی دیگر از ویژگی های مهم اندازه سوراخ هایی است که روی بازوهای شستشوی ماشین ظرفشویی وجود دارد. هرچه سوراخ‌ها کوچک‌تر باشند، تمیز کردن قوی تر خواهد بود. اکنون اکثر ماشین‌های ظرفشویی تنظیمات زیادی برای پاسخگویی به اکثر نیازها و حتی حسگرهایی دارند که نیاز به یک بار خاص را تشخیص می‌دهند.

لوازم لباسشویی در سه نوع اصلی وجود دارد: ماشین لباسشویی، ماشین لباسشویی/خشک کن

نوع اول: ماشین های لباسشویی

ماشین لباسشویی یک عملکرد دارد، شستشوی لباس. آنها با طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها و چرخه‌های شستشوی از پیش تنظیم شده با توجه به نوع لباس‌هایی که شسته می‌شوند، از نظر فناوری بسیار پیشرفته شده‌اند.

به عنوان مثال: لباس‌های نخی، ظریف و حتی ورزشی. اکثر ماشین‌های لباسشویی مورد استفاده، برنامه‌هایی مانند شستشوی سریع یا شستشوی اقتصادی را ارائه می‌دهند تا در صورت داشتن شرایط از آن استفاده کنید بار سبکی برای شستشو یا لباس‌هایی که خیلی کثیف نیستند. این برنامه ها در زمان، هزینه صرفه جویی می‌کنند و می‌توانند سازگارتر با محیط زیست باشند.

حتما مطالعه کنید:  راهنمای خرید یخچال سامسونگ
خرید لوازم منزل دست دوم
در هنگام خرید لوازم منزل دست دوم سعی کنید به بهره وری انرژی آن نیز توجه داشته باشید.

نوع دوم: خشک کن های چرخشی

خشک کن‌ها همچنین یک عملکرد واحد دارند، خشک کردن لباس. درست مانند ماشین های لباسشویی، آنها با درجات مختلفی از برنامه‌ها و عملکردها ارائه می‌شوند تا نیازهای بارها و انواع لباس‌های مختلف را برآورده کنند.

خشک کن های سنسور در خشک کن‌های خشک کن یکی از ویژگی‌های رایج فناوری است که به محض رسیدن محتویات بار به سطح مناسب خشک شدن، چرخه خشک شدن را به طور خودکار متوقف می‌کند. این برای مراقبت از لباس بسیار بهتر است.

نوع سوم: ماشین لباسشویی/خشک کن

ماشین‌های لباسشویی و خشک‌کن‌ها به‌عنوان لوازم جداگانه، بهترین عملکرد ممکن را برای شستشو و خشک‌کردن ارائه می‌دهند. با این حال، برای خانواده‌هایی که فضایی برای دو دستگاه جداگانه وجود ندارد، یک ماشین لباسشویی ترکیبی راه‌حل مناسبی است. درست است که کیفیت عملکردهای شستشو و خشک کن به خوبی که در ماشین لباسشویی و خشک کن جداگانه می‌بینید، نیست.

با این حال، واشر خشک کن‌ها هنوز هم بهترین‌های هر دو دنیا را ارائه می‌دهند، زیرا همچنان عملکرد باکیفیتی را در هر دو فرآیند تولید می‌کنند. راحتی داشتن یک دستگاه برای انجام هر دو کار یک مزیت بزرگ است و خرید یک دستگاه به جای دو دستگاه نیز مقرون به صرفه است.

مانند وسایل پخت و پز و خنک کننده، فضایی که در خانه در دسترس دارید اغلب انتخاب وسیله لباسشویی را که تصمیم به خرید دارید تعیین می‌کند. 

در نظر بگیرید که چند بار به شستن و خشک کردن لباس‌ها نیاز خواهید داشت و چه نوع لباس‌هایی بیشتر دارید و وسایلی را انتخاب کنید که به بهترین وجه این نیازها را برآورده می‌کنند.

اکثر ماشین‌های لباسشویی، خشک‌کن‌ها و ماشین‌های لباسشویی همگی دارای برنامه‌ها و ویژگی‌هایی هستند که انعطاف‌پذیری را مطابق با اکثر نیازها ارائه می‌دهند، اما بسیاری از آنها طیف وسیع‌تری از امکانات اضافی را ارائه می‌کنند، شما باید تصمیم بگیرید که آیا واقعاً به همه این ویژگی‌ها نیاز دارید یا خیر.

بهره وری انرژی

به دنبال رتبه‌بندی انرژی در همه لوازم خانگی باشید. کسانی که رتبه انرژی بالایی دارند برای محیط زیست بسیار بهتر هستند. لوازم برقی کارآمد همچنین در درازمدت باعث صرفه جویی در هزینه قبوض شما می‌شود زیرا گاز، برق یا آب کمتری مصرف می‌کنند.

اگرچه صرفه جویی در هر یک از لوازم خانگی زیاد نیست، اما اگر تمام لوازمی را که برای کار در خانه نیاز دارید، داشتن مدل‌های کم مصرف، یا استفاده از برنامه‌های کم مصرف (مانند شستشوی اقتصادی در چرخه شستشو) در نظر بگیرید، می‌توانید در طول زمان پس انداز خوبی برای شما ایجاد کنید.

کلام آخر نکات مهم در هنگام خرید لوازم دست دوم

مانند تمام کالاهای دست دوم، مزیت آشکار خرید کالاهای دست دوم کاهش هزینه است. گاهی اوقات صرفه جویی قابل توجهی است. دلایلی که فروشندگان لوازم خانگی استفاده شده را فهرست می‌کنند بسیار زیاد است. اکثریت قریب به اتفاق دلایل احتمالی نشان می‌دهد که کالاها احتمالاً در شرایط عالی هستند. 

لوازم خانگی مانند: وسایل آشپزی، خنک کننده و لباسشویی برای دوام و طول عمر معمولی ساخته شده اند و این باید در هنگام خرید لوازم دست دوم در نظر گرفته شود. البته تعداد دفعات استفاده نیز عاملی است که باید در نظر گرفته شود.

اگر شما تمایل دارید لوازم دست دوم خود را به فروش برسانید می‌توانید از خدمات خریدار لوازم منزل سمساری طنین استفاده کنید همچنین اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که تمایل دارید لوازم خود را به صورت دست دوم خریداری کنید، می‌توانید بر روی لینک سمساری کلیک کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالا بروید سمساری طنین