انواع اتو

انواع اتو

اکثر ما هر روز یا حداقل هر چند روز یکبار لباس را اتو می‌کنیم. اتوی فعلی ما ممکن است کیفیتی را که ما می‌خواهیم به ما نمی‌دهد، یا شاید اتو فعلی شما شروع به ایجاد مشکل کرده است، به خصوص زمانی که لباس‌های زیادی برای اتو کردن دارید. داشتن اتوی مناسب می‌تواند این کار را ساده و بی دردسر کند.

امروزه تعداد زیادی اتو در بازار موجود است، از اتوهای قابل حمل برای مسافران، اتوهای سبک وزن برای مصارف خانگی تا اتوهای سنگین برای خشکشویی‌ها و خیاطی‌ها. انواع مختلف اتو ویژگی‌های خاص خود را دارند و انتخاب مناسب آن بسیار مهم است. اگر قصد خرید اتوی جدید را دارید در این مقاله قصد داریم شما را با انواع اتو آشنا کنیم، لطفا تا پایان با ما همراه باشید.

انواع اتو خانگی

در ادامه به معرفی انواع اتو خانگی می‌پردازیم:

اتو خشک

اتوهای خشک؛ جزو ابتدایی‌ترین آنها هستند و معمولاً بسیار ارزان هستند. آنها سبک وزن هستند، کنترل‌های اولیه دارند اما به ندرت ویژگی‌های دارند.

هنگام اتو کردن لباس‌ها با اتو خشک، باید مقدار کمی آب روی لباس بپاشید تا بهترین پرس را داشته باشید. اگر نیاز به اتو کردن بسیار کمی دارید.

اتو بخار

اتو بخار؛ این اتوها پرس نرم‌تری ایجاد می‌کنند و به رفع چین و چروک روی پارچه‌های نخی و کتان کمک می‌کنند.

اتوهای بخار دارای یک وان آب کوچک در داخل هستند که برای مرطوب کردن لباس‌ها در حین فشار دادن بخار تولید می‌کند.

این نوع اتوها کمی گرانتر از اتوهای خشک هستند. علاوه بر این عملکردها، اتوهای بخار دارای ویژگی‌هایی مانند:

  • خاموش شدن خودکار
  • مکانیزم خود تمیز شوندگی
  • حفاظت ایمنی بیش از حد گرما و غیره هستند.

با این حال، این ویژگی‌ها ممکن است با مارک‌ها و مدل‌ها متفاوت باشد.

انواع اتو خانگی
در هنگام انتخاب اتو سعی کنید به کفی آن توجه ویژه ای داشته باشید.

اتو قابل حمل

اتو قابل حمل؛ این نوع اتو مخصوص مسافران مکرر است که می‌خواهند لباس‌هایشان بدون چروک و همیشه اتو شود. در مقایسه با اتوهای استاندارد، آنها کوچک‌تر، سبک‌تر هستند و به راحتی در کیف یا چمدان حمل می‌شوند.

حتما مطالعه کنید:  نحوه انتخاب سرخ کن

اتوهای قابل حمل در دو نوع خشک و بخار وجود دارند. برخی از اتوهای قابل حمل حتی بدون سیم هستند که استفاده از آنها را راحت می‌کند.

طراحی و ساخت اتو

اتوها از پلاستیک سخت و فلز ساخته شده‌اند. هنگام خرید اتو، مهم‌ترین نکته ای که باید در نظر بگیرید اندازه دسته آن است. دسته‌ای که برای دست‌های کوچک خیلی بزرگ است، زمانی که نیم ساعت تا یک ساعت وقت خود را صرف اتو کردن می‌کنید، ناراحت‌کننده است. طرحی را انتخاب کنید که برای شما راحت باشد.

وزن اتو

اتوهایی با پایه‌های فلزی بزرگ بسیار سنگین‌تر هستند. اکثر مدل‌های جدیدتر سبک وزن هستند و بار زیادی روی بازوی شما وارد نمی‌کنند.

هنگام خرید اتو، می‌توانید این مورد را در نظر بگیرید تا ببینید آیا اتوی که می‌خرید راحت است و به راحتی بلند می‌شود یا خیر. اتوهای بخار می‌توانند کمی سنگین‌تر از اتوهای خشک باشند. طرف دیگر اتو سنگین این است که نیازی به فشار زیادی در هنگام اتو کردن ندارید.

توان و وات اتو

هنگام انتخاب اتو؛ به یاد داشته باشید که وات بالاتر، عملکرد بهتری دارد. این بدان معنی است که اتوی با قدرت بالا واقعاً سریع گرم می‌شود و به رفع چین و چروک روی لباس کمک می‌کند.

اگرچه، اتوهای با وات بالاتر گران‌تر هستند، اگر برای لباس‌هایی که اغلب می‌پوشید به گرمایشی نیاز دارید، ممکن است بخواهید در نظر بگیرید.

انواع کفی اتو

کفی اتو؛ به عنوان صفحه حرارتی نیز شناخته می‌شود که در قسمت پایین نصب می‌شود. هنگام انتخاب اتو، مطمئن شوید که یک کفی پهن‌تر با سر نازک و دستکاری شده انتخاب کنید.

این کمک می‌کند تا سطح بیشتری روی پارچه پوشانده شود و به چین‌های محکم و زیر دکمه‌ها برسد. مهم‌ترین چیزی که باید بررسی شود، فلز کفی است.

به طور معمول، چهار فلز مختلف کفی وجود دارد:

انواع اتو
در هنگام انتخاب اتو سعی کنید کفی انتخاب کنید که به لباس شما نچسبد و به راحتی چروک را برطرف کند.

کفی آلومینیومی:

اتوهای دارای کفی آلومینیومی به خوبی گرم می‌شوند؛ اما پس از سال‌ها استفاده می توانند روی سطح آن خراش ایجاد کنند. صفحه آلومینیومی پس از اتو کردن لباس‌های زیاد به راحتی چسبنده می‌شود و به سختی تمیز می‌شود.

حتما مطالعه کنید:  راهنمای خرید مخلوط کن

کفی سرامیکی:

اتوهایی با این سطوح بادوام هستند و به توزیع یکنواخت گرما کمک می‌کنند. اتوهای دارای کفی سرامیکی روی هر نوع پارچه‌ای صاف هستند و تجربه اتو کردن خوبی را به شما می‌دهند.

کفی نچسب:

یک سطح کفی نچسب است که باعث کاهش چسبندگی لباس‌ها در هنگام اتو می‌شود. نگهداری و نظافت این نوع اتوها با استفاده از ماده پاک کننده کمی آسان است.

کفی استیل ضد زنگ:

اتوهای دارای کفی استیل ضد زنگ بادوام، بدون خوردگی و ضد خش هستند. آنها به اتو کردن آسان و بی دردسر کمک می‌کنند.

مخازن آب با قابلیت پر کردن آسان

بیشتر اتوهای بخار یک مخزن آب کوچک در داخل دارند. می‌توانید آب را از طریق یک سوراخ کوچک نزدیک دسته پر کنید و روی آن را بپوشانید تا از ریختن آن جلوگیری شود.

برخی از اتوها دارای مخزن آب شفافی هستند که در عین پر شدن و جلوگیری از سرریز شدن سطح آب به شما اطلاع می‌دهد. علاوه بر این، مدل‌هایی با مخازن آب قابل جابجایی وجود دارد که به راحتی آب را دوباره پر می‌کنند. حتی در صورت نیاز می‌توانید این مخزن کوچک آب را مرتباً تمیز کنید.

دریچه‌های بخار:

به طور عمده سه نوع دریچه بخار وجود دارد و از مدلی به مدل دیگر متفاوت است. اتوهایی با دریچه های بخار متغیر به شما این امکان را می‌دهند که میزان بخار تولید شده توسط اتو را کنترل کنید. بسته به پارچه، می‌توانید آن را بالا یا پایین انتخاب کنید.

برخی از اتوها دارای دریچه‌های بخار عمودی هستند. مزایای اتو بخار متغیر را ارائه می‌دهد، اما برای لباس‌های سنگین مناسب است، مانند شلوار جین، ملحفه تخت، پرده، و غیره.

در نهایت، عملکرد دریچه خروج بخار در اتوها وجود دارد که با فشار دادن دکمه بخار اختصاصی روی اتو به تولید بخار بیشتر کمک می‌کند. اگر پارچه چروک‌های زیادی دارد، می‌توانید بخار اضافی به آن بدهید.

کنترل‌های دما:

به دنبال اتوی باشید که کنترل‌های آسان و دقیقی روی آن داشته باشد. بررسی کنید که آیا همه تنظیمات به راحتی قابل مشاهده و تنظیم هستند یا خیر.

تقریباً همه اتوها یک صفحه تنظیم دما درست زیر دسته دارند، هنگام اتو کردن لباس‌ها مطمئن شوید که در دسترس باشد.

حتما مطالعه کنید:  راهنمای خرید گاز رومیزی
دسته بندی اتو
در هنگام خرید اتو به نوع سیم آن توجه داشته باشید تا برای شما ایجاد مشکل نکند.

سیم گردان و اتوهای شارژی

طناب آهنی همانطور که شما اتو را حرکت می‌دهید حرکت می‌کند. هنگام اتو کردن لباس‌ها شروع به ایجاد مانع می‌کند، به این معنی که باید آن را در یک دست نگه دارید.

با در نظر گرفتن این موضوع، سازندگان اتوهایی با مکانیزم چرخش سیم 360 درجه طراحی کرده اند. این ویژگی به شما امکان می‌دهد اتو را در هر جهتی حرکت دهید، اما سیم در یک مکان باقی می‌ماند.

برای تناسب بیشتر می‌توانید به خرید اتو شارژی نیز فکر کنید. این اتوها دارای صفحه حرارتی جداگانه هستند که می‌توان آن را در یک موقعیت نگه داشت.

هنگام اتو کردن، ابتدا باید این صفحه حرارتی را به دوشاخه برق وصل کنید و اتو را روی آن قرار دهید تا گرم شود. اتوهای شارژی هر بار چند دقیقه گرما را حفظ می‌کنند.

ضمانتنامه اتو

گارانتی ارائه شده در اتو از برندی به برند دیگر متفاوت است. اکثر برندها دو سال گارانتی ارائه می‌دهند در صورت خرابی یا خرابی محصول ممکن است تعمیر یا تعویض شود.

برای جزئیات بیشتر در مورد شرایط و ضوابط گارانتی، می‌توانید با شخصی که محصول را به شما می‌فروشد صحبت کنید یا آن را در سایت رسمی برند بررسی کنید.

کلام آخر انواع اتو

در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع اتو آشنا کنیم و مواردی که باید در هنگام خرید اتو به آن توجه کنید را در اختیار شما قرار دهیم. ممکن است در منزل خود اتو قدیمی داشته باشید که تمایل دارید آن را به فروش رسانده و هزینه که از خریدار دریافت می‌کنید را بر روی بودجه گذاشته و اقدام به خرید اتو نو کنید.

سمساری طنین خدمت قیمت گذاری و خرید آنی را در اختیار شهروندان گرامی قرار داده است. شما می‌توانید اتو قدیمی خود را به ما فروخته و درآمد حاصل از آن را بر روی هزینه خود گذاشته و اقدام به خرید اتو نمایید.

برای استفاده از این خدمت می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و یا بر روی لینک خریدار لوازم منزل کلیک کرده تا از تمامی خدمات ما استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالا بروید سمساری طنین