راهنمای خرید کولر گازی

راهنمای خرید کولر گازی

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که می‌خواهید کولر گازی خود را به روز کنید و به دنبال راهنمای خرید کولر گازی هستید؛ در این مقاله تمامی مواردی که باید در هنگام خرید کولر گازی به آن توجه ویژه ای داشته باشید را در اختیار شما قرار دهیم. این راهنما به شما کمک می‌کنیم تا درک دقیقی از تهویه مطبوع، انواع مختلفی که وجود دارد و راه‌هایی که از طریق آنها به راحتی در خنک کردن خانه شما کمک می‌کنند، ارائه دهیم. لطفا تا پایان مقاله راهنمای خرید کولر گازی با ما همراه باشید.

نحوه عملکرد کولر گازی

اجازه دهید ابتدا نگاهی به نحوه خنک کردن خانه‌ و محیطی که در آن زندگی می‌کنیم توسط کولرهای گازی باشیم. عملکرد اصلی سیستم تهویه مطبوع، مکش هوای گرم از اتاقی است که در آن قرار دارد، گرما و رطوبت را از آن جذب می‌کند، سپس هوا را به بیرون دفع می‌کند تا هوای که به اتاق پمپ می‌شود خنک تر و راحت‌تر شود.

برای خنک کردن هوا، گرما از طریق مایعی به نام مبرد که در داخل کویل‌ها قرار دارد به واحد بیرونی منتقل می‌شود. مانند آب تبخیر شده در خورشید، این مبرد قادر است از مایع به گاز تبدیل شود و گرمای خانه شما را جذب کرده و به بیرون منتقل کند.

همانطور که مبرد گرما را به بیرون منتقل می‌کند، تهویه هوا هوای تازه خنک شده را از طریق یک فن به داخل اتاق باز می‌گرداند.

هنگامی که گاز مبرد داغ به واحد بیرونی می‌رسد، هوای بیرون گرمای خود را حذف می‌کند و کمپرسور آن را به حالت مایع برمی‌گرداند تا این فرآیند دوباره تکرار شود.

خرید کولر گازی
در هنگام خرید کولر گازی به محیط، نحوه کاربرد و ویژگی هایی که کولر گازی در اختیار شما قرار میدهد توجه داشته باشید.

چه نوع تهویه مطبوع موجود است؟

اکنون که درک بهتری از نحوه عملکرد کولر گازی دارید، وقت آن است که بفهمید کدام نوع را بخرید و به چه ویژگی‌هایی باید توجه کنید. انواع مختلفی از تهویه مطبوع وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

به یاد داشته باشید که مهم نیست که چه نوع کولر گازی را انتخاب می‌کنید، همه آنها برای نصب یونیت‌های داخلی و خارجی به متخصص نیاز دارند. در اینجا خلاصه ای از انواع مختلف کولر گازی برای کمک به شما آورده شده است.

حتما مطالعه کنید:  راهنمای خرید آبمیوه گیری

سیستم تقسیم تک

سیستم تقسیم تک؛ به این صورت است که به یک واحد داخلی و یک واحد خارجی نیاز دارد. این شاید محبوب‌ترین راه حل برای انتخاب سیستم تهویه مطبوع برای خانه همین نوع سیستم باشد، زیرا نصب آن آسان است (برخی از اوقات لوله کشی لازم است) در این سیستم تقسیم تک نیازی به کانال کشی نیست.

این دو واحد از طریق سیم کشی و لوله کشی بدون مزاحمت به هم متصل می‌شوند و واحد بیرونی بسته به نوع خانه و راحتی مالک، به دیوار بیرونی، سطح زمین یا حتی پشت بام ثابت می‌شود.

یونیت داخلی دیواری شیک و باریک است و به گونه‌ای طراحی شده است که کنترل آب و هوا را در یک اتاق در خانه شما فراهم می‌کند، که برای کسانی که به دنبال خنکی بیشتر به اتاق‌هایی که بیشترین استفاده را دارند گزینه عالی است.

در داخل، فیلتر به سالم نگه داشتن فضای داخلی و اجزای تهویه مطبوع کمک می‌کند و بسته به فیلتری که نصب کرده‌اید، می‌تواند کیفیت هوای داخل خانه شما را بهبود بخشد.

این نوع از تهویه مطبوع دارای لوورهایی هستند (اجزای ساده در جلوی دستگاه که هوا از آن عبور می‌کند) که می‌توانند در یک موقعیت ثابت برای رساندن هوا به یک منطقه خاص از اتاق قرار گیرند یا با عملکرد چرخش برای توزیع کار کنند.

خرید کولر گازی ایستاده
کولر گازی باید با توجه به متراژ محیط، آب و هوا و تعداد اتاق ها خریداری شود.

سیستم مولتی اسپلیت

سیستم تهویه مطبوع چند منطقه ای نیز نامیده می شود؛ سیستم چند اسپلیت سیستمی است که در آن یک واحد خارجی به دو یا چند واحد داخلی متصل می‌شود.

این نوع سیستم تهویه مطبوع برای خانوارهایی که معمولاً بیش از یک اتاق در هر زمان معینی در آن مستقر هستند و نیاز به کنترل مستقل آب و هوا دارند ایده آل است.

با استفاده از سیستم چند اسپلیت، خانه‌هایی با فضای بیرونی کم می‌توانند چندین واحد را تنها با یک واحد بیرونی نصب کنند. این نوع سیستم تهویه مطبوع نیز برای افرادی که در ساختمان هایی زندگی می‌کنند که سیستم‌های کانالی مناسب نیستند اما نیاز به خنک کننده چند اتاقه دارند، انتخاب مناسبی است.

کاست

 انواع کاست یک راه حل عالی برای محیط‌های مسکونی است که فضاهای بزرگتری برای خنک کردن دارند. آشپزخانه‌های با پلان باز، اتاق‌های بازی و دیگر فضاهایی که برای تعداد زیادی از ساکنین ساخته شده‌اند کاست می‌تواند بهترین گزینه برای این افراد است.

این سیستم به جای نصب شده بر روی دیوار، مانند سیستم اسپلیت، سیستم تهویه مطبوع در سقف قرار می‌گیرد و فقط دریچه‌های آن قابل مشاهده است.

با این حال، مانند سیستم اسپلیت، سیستم‌های تهویه مطبوع کاست از طریق لوله کشی باریک به یک واحد خارجی متصل می‌شوند و نیازی به کانال کشی ندارند.

یونیت داخلی دارای یک فن قدرتمند و حداکثر چهار خروجی است تا هوا را بتوان در صورت نیاز برای حداکثر راحتی توزیع کرد. همچنین، ورودی مرکزی برای کاهش تاثیر بصری لوور شده است. علاوه بر این، این است که به لطف موقعیت کاست، خنک‌سازی سریع‌تر از انواع دیگر انجام می‌شود.

حتما مطالعه کنید:  نحوه فروش یخچال بکو (Beko)
راهنمای خرید کولر گازی
کولر گازی باید دارای برچسب انرژی کم مصرف باشد تا هزینه قبض شما کاهش پیدا کند

تهویه مطبوع کانالی

تهویه مطبوع کانالی؛ ایده آل محیط‌هایی است که قبلاً کانال‌هایی نصب شده باشد، ساختمان‌های جدید یا برای صاحبان خانه‌هایی که می‌خواهند آب و هوای کل خانه و مناطق بزرگ را خنک کنند از این نوع تهویه استفاده می‌کنند.

با این حال، از آنجایی که این نوع سیستم تهویه مطبوع به کانال‌هایی نیاز دارد که از سقف و دیوارهای داخلی ساختمان عبور می‌کنند.

با سیستم تهویه مطبوع کانالی، یونیت خارجی به یک یونیت داخلی که خارج از دید قرار دارد متصل می‌شود، بر خلاف انواع دیگر سیستم‌های تهویه مطبوع که یونیت داخلی برای آنها قابل مشاهده است. این به طور مستقیم به کانال متصل است و یک فن داخلی هوا را از طریق شبکه کانال ها به هر اتاق خانه شما می‌دمد.

یکی از مزایای اصلی داشتن تهویه مطبوع کانالی این است که کاملاً با طراحی داخلی اتاقی که در آن نصب شده است ترکیب می‌شود. مزیت دیگر این است که می‌توانید کل خانه را خنک کنید یا اتاق های خاصی را انتخاب کنید و سفارشی سازی خود را آسان‌تر می‌کند.

کنسول روی زمین

اگر دیوارهای شما فضای محدودی دارند یا به اندازه کافی قوی نیستند که از یک واحد تهویه مطبوع استاندارد پشتیبانی کنند، یک کنسول روی زمین ممکن است پاسخگو باشد.

کنسول‌ها که به یک واحد بیرونی متصل هستند، و برای خنک کردن و گرم کردن هوای اتاق عالی هستند و مانند واحدهای دیواری، کنسول‌ها از لوورهای قابل تنظیم برای هدایت جریان هوا در اطراف اتاق در صورت لزوم استفاده می‌کنند.

کنسول روی زمین؛ دارای قدرت خنک کنندگی قوی هستند که تقریباً بلافاصله احساس می‌شود و با فناوری صرفه جویی در انرژی تولید شده‌اند تا اطمینان حاصل شود که آب و هوای داخلی شما به طور مؤثری به دست می‌آید.

بیشتر کنسول‌ها را می‌توان برای گرم کردن اتاق‌ها در زمانی که بیرون سردتر است، استفاده کرد که جایگزینی برای سیستم‌های گرمایش سنتی است.

خرید کولر گازی
کولر گازی شما باید دارای ویژگی استفاده از آخرین فناوری روز، گارانتی و برندهای معتبر باشد.

ویژگی های کولر گازی که باید به آن توجه کنید

با کنار گذاشتن نوع و اندازه، تهویه مطبوع دارای ویژگی‌ها و فناوری هایی است که دارای مزایای طراحی شده برای بهبود راحتی، تجربه و کارایی است.

ویژگی های کولر گازی:

مطمئن شوید که  سیستم تهویه مطبوع که قصد خرید آن را دارید، حالت هایی دارد که بیشترین ویژگی سود را برای شما دارد خریداری کنید.

به عنوان مثال: بین نوع فقط سرمایش یا نوع سرمایش و گرمایش انتخاب کنید، یا به رطوبت زدایی یا آنهایی که حالت فن را برای تهویه بهتر ارائه می‌دهند انتخاب خود را انجام دهید.

حتما مطالعه کنید:  راهنمای خرید هود

برخی حالت‌های خواب خاصی دارند که به آرامی دما را در هر ساعت افزایش می‌دهد تا کارایی استفاده در شب را بهینه کند.

کنترل از راه دور:

یک امکان بسیار ساده که به شما امکان می‌دهد تهویه مطبوع خود را از هر نقطه ای از اتاق کار می‌خواهید تنظیم کنید، بنابراین وقتی می‌خواهید تنظیمات را تغییر دهید نیازی به حرکت ندارید.

سازگاری با اینترنت اشیا :

تلفن خود را به یک کنترل از راه دور هوشمند تبدیل کنید و هشدارها و اطلاعات مربوط به تهویه مطبوع خود را از جمله نمودارهای انرژی و گزینه‌های برنامه نویسی دریافت کنید.

فیلترهای هوا:

دستگاه‌های تهویه مطبوع که می‌توانند به کیفیت هوای داخل خانه کمک کنند محبوبیت بیشتری دارند و راحتی و سلامتی شما را بهبود می‌بخشند.

بنابراین، به دنبال مدل‌هایی باشید که در جذب گرد و غبار و سایر آلاینده های بالقوه مضر متخصص هستند یا به خرید و استفاده از فیلترهای تخصصی که می‌توانند برای افزایش کارایی نصب شوند، نگاه کنید.

بهره وری انرژی:

فراتر از حالت‌ها و عملکردهای کم مصرف، با پیشرفت فناوری، فناوری کنترل آب و هوا نیز افزایش می‌یابد که بدون اغراق در هزینه‌ها شما را خنک نگه می‌دارد.

پس حتما در هنگام خرید به رده‌بندی بازده انرژی (EER) محصول توجه کنید، که نشان‌دهنده میزان کارآمدی یک مدل در مصرف انرژی است. به عبارت ساده، هرچه رتبه EER بالاتر باشد مبلغ قبض شما کمتر است.

سهولت در تعمیر و نگهداری

در حالی که برخی از مشاغل بهتر است به متخصصان واگذار شود، برخی از فعالیت‌های شما در تعمیر و نگهداری به صورت ضروری وجود دارد که رعایت این موضوع می‌توانند برای بهینه سازی عملکرد کولر گازی خود انجام دهند. این فعالیت‌ها: شامل شستن فیلتر، حذف گرد و غبار و بررسی است.

در هنگام خرید کولر گازی به مواردی مانند: برند، گارانتی، متراژ محل مورد نظر، تعداد اتاق‌ها، برچسب انرژی، فیلتر هوشمند هوا، کنترل از راه دور و اینترنت اشیا توجه ویژه ای داشته باشید. توجه به این موارد به شما کمک می‌کند تا کولر گازی خریداری شده، مدت زمان بیشتری برای شما کارایی داشته باشد.

کلام آخر راهنمای خرید کولر گازی

در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع کولر گازی و مواردی که باید قبل از خرید و یا هنگام خرید کولر گازی به آن توجه کنید را بیان کنیم تا با آنها آشنا شوید.

ممکن است شما جزو آن دسته از افرادی هستید که در منزل و یا محل کار خود کولر گازی داشته باشید و بخواهید با فروش آن در کمترین زمان و دریافت هزینه فروش اقدام به خرید کولر گازی کنید.

سمساری طنین با بیش از 40 سال سابقه در زمینه خرید و فروش کولر گازی آماده خدمت رسانی در خدمت شما شهروندان گرامی است.

شما می‌توانید در صورتی که می‌خواهید کولر گازی خود را خریداری کنید و یا آن را بفروشید با کارشناسان ما در زمینه قیمت گذاری، مشاوره آنلاین خرید و فروش کولر گازی، اطلاع از محصولات موجود و …  تماس حاصل نموده و یا برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خریدار لوازم گرمایشی و سرمایشی اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالا بروید سمساری طنین